Hangin' with - Spotkanie z RackBuddy - Make it yours

Od pomysłu opracowanego w garażu do międzynarodowej firmy z działem projektowym we Kopenhadze w zaledwie 7 lat. Rozwój i sukces RackBuddy gwałtownie wzrósł i pomimo osiągnięcia wielu momentów przełomowych, właściciele nadal mają wiele celów dla swojej firmy. Ale kim są ci dwaj panowie stojący za RackBuddy, którym udało się zamienić rury wodociągowe w miejskie i modne rozwiązania w zakresie garderoby? I co jest powodem takiego sukcesu?

Przyjaciele z dzieciństwa z Esbjerg

Martin i Lasse znają się przez większość swojego życia i wierzą, że powodem, dla którego mogą być przyjaciółmi i wspólnie prowadzić biznes, jest ich zdolność do rozwijania swoich pomysłów. Pomysł na RackBuddy pojawił się w 2013 roku, kiedy Martin potrzebował garderoby do swojego nowego domu. Nie mógł znaleźć niczego, co spełniłoby jego oczekiwania, więc postanowił stworzyć własne rozwiązanie ze swoim przyjacielem Lasse. Celem było stworzenie czegoś stabilnego, o czystym designie i niepowtarzalnym wyglądzie. I tak powstał pierwszy RackBuddy. Wieść się rozniosła i pomysł szybko zyskał popularność wśród znajomych. W krótkim czasie Martin i Lasse sprzedali pierwsze dziesięć stojaków. RackBuddy szybko okazał się opłacalnym finansowo pomysłem, a Martin i Lasse utworzyli firmę, pracując na boku na pełen etat. W 2015 roku zdecydowali się rzucić pracę i zająć się projektem RackBuddy w pełnym wymiarze godzin.

Make it yours

Lasse i Martin stworzyli koncept „Make it yours” (“Dopasuj do siebie”). Pomysł ten jest esencją DNA RackBuddy, który daje możliwość dopasowania RackBuddy do siebie i swoich potrzeb.

„W rzeczywistości RackBuddy opiera się na bardzo prostym pomyśle, a mianowicie na możliwości dostosowania własnej garderoby lub rozwiązania do przechowywania. Trzymaliśmy się tego pomysłu przez cały czas, a dzięki opcji Make it yours możemy jeszcze bardziej rozwinąć tę wizję. W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań RackBuddy nie opiera się na jednym konkretnym stylu czy typie. Surowy, miejski wygląd można dostosować w zależności od stylu i osobowości osoby. Dodając kilka dodatków, można uczynić garderobę kobiecą i uzyskać lekki wyraz ”- mówi Martin.

„Siła RackBuddy polega na tym, że służy nie tylko jednemu, konkretnemu celowi. Może być stosowany w kuchni, salonie, pokoju dziecięcym oraz w garderobie. Możesz zdecydować się na tradycyjne modele lub wykazać się kreatywnością i zaprojektować własne - dzięki RackBuddy to tylko Twoja wyobraźnia wyznacza granice. Koncept „Make it yours” oznacza również, że nasi klienci mogą wzajemnie się inspirować, pokazując swoje rozwiązania i dostosowywać pomysły do własnego stylu. I to jest jedna z rzeczy, które lubimy najbardziej. Uwielbiamy, gdy ludzie udostępniają swoje produkty na Instagramie i pokazują, w jaki sposób dostosowali swój RackBuddy do własnego stylu. Dlatego nasza nowa strona jest bardziej skoncentrowana na inspiracje wnętrzami”, dodaje Lasse.

3 pytania do Martina i Lasse

Jakie rozwiązania RackBuddy macie w swoich domach?

Lasse: Wykorzystałem RackBuddy zarówno kreatywnie, jak i funkcjonalnie, budując ścianę na buty i ścianę z miejscem na rośliny i dekoracje.

Martin: Stworzyłem małą garderobę do mojej sypialni. Użyłem modułów z kolekcji walk-in, ale ze względu na wysokość pomieszczenia spersonalizowałem moduł.

Czy możecie ujawnić jakieś ekscytujące nadchodzące projekty?

Lasse: Wkrótce wprowadzimy nową serię systemów półek i jesteśmy tym faktem bardzo podekscytowani.

Martin: Wprowadzamy również komody i szuflady, które można zamontować na istniejących rozwiązaniach RackBuddy, aby nasi obecni klienci mogli rozbudowywać swoje systemy.

Co jest Waszym kolejnym dużym celem?

Martin i Lasse: Naszym kolejnym celem jest wejście na trzy nowe rynki. Pracujemy również nad powiększeniem naszego zespołu.