Jak spędzić czas w domu

Jak spędzić czas w domu

Zgodnie z zaleceniami władz i rządu duńskiego (i władz w wielu innych krajach) dotyczących obecnej sytuacji z Covid-19, wiele osób spędza teraz więcej czasu w domu.

Wiele z nas pracuje z domu lub przebywa na kwarantannie, dlatego przygotowaliśmy mały przewodnik ze wskazówkami, jak wykorzystać czas w domu przez następne kilka tygodni.

1. Uporządkuj szafę

Uważamy się za ekspertów, jeśli chodzi o rozwiązania w zakresie garderoby, ale nawet my wierzymy, że sprzątanie szafy może być trudne i czasami ciężko znaleźć na to czas. Ale spędzanie więcej czasu w domu jest dobrym momentem na rozpoczęcie porządków. Coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój jest dobrym powodem, aby przyjrzeć się, jakie ubrania faktycznie nosisz, a które z nich mogą się przydać komuś innemu. Istnieje wiele platform do sprzedaży używanych ubrań, więc wystaw na sprzedaż, to czego już nie nosisz.

2. Zacznij oglądać nowy program telewizyjny lub serial

Dostępych jest wiele różnych platform do oglądania filmów i seriali. Dzięki rekomendacją i zaleceniem zostania w domu masz dobrą wymówkę, by rozpocząć nowy serial lub program telewizyjny. Wśród najlepiej ocenianych seriali na IMDB znajdują się: Gra o Tron, Mad Men, Peaky Blinders, Westworld, The Crown, Mindhunter, W garniturach, Kompania Braci, Breaking Bad, Detektyw, Przyjaciele i Kroniki Seinfelda.

3. Rozpocznij wiosenne porządki

Wiemy, że czasami ciężko zmotywować się do sprzątania. Ale mając teraz więcej czasu, warto ogarnąć mieszkanie, zwłaszcza gdy Twój dom stał się Twoim biurem przez najbliższe kilka tygodni. Sprzątając, postępujesz również zgodnie z jednym z wielu zaleceń organów ochrony zdrowia, które zalecają, aby regularnie sprzątać - zarówno w domu, jak i w biurze.

4. Wypróbuj nowy przepis

Jeśli w ostatnim czasie spędzasz trochę więcej czasu w domu, polecamy wypróbować nowe przepisy na ciasto, obiad lub kolację. Zamień się w masterchefa i zaserwuj domownikom potrawy, które zawsze chciałeś spróbować.

5. Posłuchaj podcastu lub poczytaj książkę

Nie wciągnęły Cię jeszcze podcasty? Nadszedł czas, aby to zmienić! Jest wiele możliwości znalezienia tego ulubionego podcastu, ponieważ obecnie jest szereg platform do słuchania i wiele różnych tematów do wyboru. Możesz znaleźć podcasty o na przykład polityce, sporcie, modzie i zdrowiu. Świetną alternatywą mogą być również e-booki. Możesz zacząć od tego, który znajduję się na wysoko na Twojej liście rzeczy do zrobienia. Jest to również świetny czas, by przeczytać książkę, która zazwyczaj leży na półce jako dekoracja.

6. Spróbuj ćwiczyć w domu

Ponieważ siłownie są zamknięte, ważne jest wykazanie się kreatywnością i pozostanie aktywnym. Jednym ze sposobów na to może być jeden z wielu oferowanych obecnie kursów online, pilates, joga lub zwykły program treningowy ze sprzętem, który możesz znaleźć w domu. Nie ma zatem wielu wymówek, aby nie zacząć ćwiczyć w domu.

7. Wspieraj swoje ulubione sklepy i lokalne restauracje

Nie ma wątpliwości, że te tygodnie są ciężkie dla wielu firm, sklepów i restauracji. Podaj im pomocną dłoń i pomóż im pozostać otwartym po tym kryzysie. Biorąc pod uwagę ograniczenia w gromadzeniu się, można zamówić jedzenie na wynos lub zrobić zakupy online. Okaż swoim lokalnym ulubieńcom trochę więcej wsparcia w dzisiejszych czasach.

8. Zrób listę rzeczy do zrobienia

W tych dniach załatwienie spraw i skreślenie wielu rzeczy z listy rzeczy do zrobienia jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, a satysfakcja z tego jest ogromna. Zwłaszcza jeśli chodzi o te rzeczy, które już od dawna chciałeś zrobić.

9. Obejrzyj dobry film

Podobnie jak w przypadku seriali, platformy do oglądania są wypełnione wieloma filmami, od tych nowych po wieczne klasyki. Czy masz swoją listę filmów, które chcesz oglądnąć? Teraz jest dobry czas, by ją przejrzeć i zabrać się za oglądanie! Zebraliśmy kilka filmów, które znajdują się wśród 250 najlepszych filmów na IMDB: Pulp Fiction, Ojciec Chrzestny, Forrest Gump, Whiplash, Joker, Taksówkarz, Green Book, Złap mnie, jeśli potrafisz, Za wszelką cenę, Captain Fantastic.

10. Dbajcie o siebie nawzajem i zostań w domu

Co najważniejsze - zostań jak najwięcej w domu, spędzaj czas z najbliższymi z domu i dbajcie o siebie nawzajem.

Jak RackBuddy dostosowuje się do obecnej sytuacji dotyczącej Covid-19

Od czwartku 12 marca do piątku 27 marca firma RackBuddy zdecydowała się tymczasowo zamknąć swoje dwa fizyczne sklepy po zaleceniach władz duńskich i rządu, aby wyeliminować ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować, ale zdrowie naszych klientów i pracowników stawiamy na pierwszym miejscu. Liczymy na wyrozumiałość. Nasz dział obsługi klienta będzie nadal dostępny, skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań pod adresem: Info@rackbuddy.pl.

Nasz sklep internetowy jest otwarty jak zwykle i sytuacja nie ma na niego wpływu. Nie ma to również wpływu na czas dostawy. Pracownicy, którzy mogą pracować w domu, pracują z domu. Nasi pracownicy magazynowi pracują w systemach zmianowych, aby wyeliminować możliwość zarażenia, a wszyscy pracownicy z najmniejszymi oznakami choroby są odsyłani do domu. Obecnie podejmujemy wszelkie środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom i klientom.

Będziemy Cię na bieżąco informować, jeśli sytuacja ulegnie zmianie.