Małe przestrzenie z wielkimi możliwościami

Małe przestrzenie z wielkimi możliwościami

Zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki dotyczące optymalnej aranżacji wnętrza w Twoim nowym domu. Mały dom nie oznacza automatycznie mniej opcji, jeśli chodzi o funkcjonalność i miejsce do przechowywania.

1: Zapomnij o metrach kwadratowych i myśl w metrach sześciennych

Pierwszą zasadą w urządzaniu małych mieszkań jest zapomnienie o metrach kwadratowych i rozpoczęcie myślenia w metrach sześciennych. Może masz wysokie sufity? Zacznij dostosowywać przestrzeń i nie bój się wieszać rzeczy na suficie i umieszczać półek do przechowywania na ścianach. Wszystko to tworzy poczucie większej przestrzeni i pozwala na optymalne wykorzystanie pomieszczenia.

2: Baw się niestandardowymi meblami

Meble wykonane wcale nie muszą być drogie trudne do wykonania. Czasami wystarczy po prostu zwrócić uwagę na możliwości, które znajdują się dookoła. Szeroka gama firm tworzy niestandardowe rozwiązania do przechowywania bez rujnowania Twojego budżetu. Stół do jadalni można stworzyć używając nóg i blatu przyciętego do indywidualnych potrzeb. Jeśli znalazłeś łady stolik, który za bardzo wystaje, przetnij go i zamontuj na ścianie za pomocą dwóch nóg do stołu. Takie drobne sztuczki sprawdzają się, a jednocześnie nadają Twojemu domowi dużo osobowości.

3:  Posprzątaj i zrób miejsce na przechowywanie

Pewnie Twoja mama powiedziała Ci to wiele razy, ale prawda jest taka, że to działa. Stosy ubrań, papierów i bałaganu mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na małe i niemożliwe do zarządzania. Stwarza to złą energię i odwraca uwagę od wszystkich fajnych rzeczy w Twoim domu. Walka z bałaganem wymaga dobrych rozwiązań do przechowywania - czas zacząć myśleć kreatywnie. I nie zapomnij o zasadzie numer 1 - wykorzystaj wysokość swojego pokoju i użyj całą przestrzeń. Półki pod sufitem tworzą świetną atmosferę.

4: Kup wielofunkcyjne meble

Nie chodzi o to, żeby spać na kuchennym stole lub jeść w łóżku. Chodzi po prostu o nadanie meblom więcej funkcji w miejscach, w których ma to sens. Może Twoje biuro można zamienić w stół jadalny lub łóżko w sofę. Wybierz ciekawy stołek i wykorzystaj go jako stolik nocny. W ten sposób możesz łatwo znaleźć dodatkowe miejsce, gdy goście przyjdą na obiad. Myśl nieszablonowo! Możliwości są nieograniczone, gdy zaczniesz patrzeć na swoje meble z innej perspektywy.

5: Stwórz iluzję

Najstarszą sztuczką, dzięki której pokój wydaje się większy, jest użycie luster. I jest ku temu dobry powód – to po prostu działa, nawet bez konieczności przekształcania mieszkania w studio tańca. Ustal punkt centralny i ustaw lustro w jego kierunku, aby stworzyć iluzję głębi. Inną skuteczną metodą jest umieszczenie lustra w pobliżu okna, aby odzwierciedlić świat zewnętrzny w pokoju.Ten sam efekt daje światło i farba ścienna. Światło otwiera pomieszczenie i sprawia, że wydaje się większe. Unikaj ciemnych zakamarków i pomaluj ścianę w jasnych kolorach. Nadaje to wyrazistości i podkreśla resztę wnętrza.

Jeśli zainspirowały Cię te wskazówki i potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do swojego mieszkania, poniżej znajdziesz kilka pomysłów:

  • Wsporniki ścienne do półek lub stołów: Znajdź kilka przykładów tutaj
  • Nogi do stołu: Znajdź przykłady tutaj.
  • Wielofunkcyjna półka do wysokich sufitów: Kliknij tutaj
  • Sufitowy Wieszak na ubraniaKliknij tutaj. 
  • Potrzebujesz pomocy w znalezieniu idealnego rozwiązania dla swojego domu: Skontaktuj się z nami pod adresem info@rackbuddy.pl!

Table legs RackBuddy Shelfie RackBuddy Joey ceiling RackBuddy